online inzerce nemovitostí

Prodej či pronájem se neobejde bez online inzerce nemovitostí

Je asi zbytečné uvádět, jak důležitá je online inzerce nemovitostí v dnešní době. Tištěné inzerci již dávno odzvonilo a chcete-li prodat nebo pronajmout nemovitost, bez internetové propagace se neobejdete. 

Jaké médium online inzerce nemovitostí zvolit?

Je mnoho možností pro online podporu nemovitostí. Při výběru té vhodné vždy posuzujte cenu v porovnání s výkonem. Dále se také soustřeďte na to, co dalšího inzercí získáte. Některé inzertní weby nenabízí téměř nic, až na inzerci samotnou. Ale jsou i weby, kde kromě online inzerce nemovitostí můžete publikovat PR článek, získáte sdílení na sociální síti Facebook v relevantních skupinách a mnoho dalšího. Jedním z takových webů je Realitymat.cz, který nabízí inzerci pro přímé majitele zdarma a pro nové realitní kanceláře za zvýhodněnou cenu se zkušební dobou zdarma na 1 měsíc. 

Jakému médiu se vyhnout? 

V České republice každý rok vznikají desítky nových inzertních webů. Kdo se v tom má vyznat? Jedním z kritérií, jaké médium nevybírat, může být právě délka působení. Takové weby sice bývají většinou zdarma, ale co jejich návštěvnost nebývá valná. Ztratíte tak čas zadáváním inzerátu, který stejně nikdo neuvidí, natož aby na něj reagoval.

Inzerce na webech, které jsou vyhraněné – ano či ne?

Některé inzertní weby nabízí inzerci například pouze pronájmů bytů, případně se soustředí pouze na prodeje nemovitostí. Výhoda webů, které jsou všestranné, je ta, že pokud člověk hledající nemovitost na prodej nenajde vhodnou nabídku, a potřebuje se přestěhovat, nezbude mu nic jiného, než aby zvolil dočasné řešení v podání pronájmu. Nabízíte-li tedy pronájem, je šance, že váš inzerát padne do oka i zájemci, který chce nemovitost koupit. A na web, který se specializuje pouze na pronájmy, těžko přijde někdo, kdo chce nemovitost koupit. 

V inzerátu uvádějte co nejpřesnější informace, ušetříte čas sobě i zájemcům

Pokud zájemcům poskytnete důležité informace již v samotném inzerátu, na prohlídku půjde jen opravdový zájemce. Šetříte tak čas druhým, ale i sobě. Zřejmě byste nechtěli absolvovat prohlídku na pár minut jen z toho důvodu, že zájemce preferuje výhled z kuchyně na sever a takovou informaci se dozvěděl až na samotné prohlídce.