reklama zdarma na internetu

Má reklama zdarma na internetu smysl? Co od ní očekávat?

Jestliže jste v minulosti do marketingu již investovali, zřejmě máte tušení, že kromě Skliku a propagace na Googlu je největším přínosem reklama na oborově zaměřených webech. Jako kontraproduktivní pak lze označit například reklamu na spodní prádlo, která je umístěná na webových stránkách, jenž se zabývají rybolovem. Základním kritériem pro výběr vhodných webových stránek, na které umístit reklamu, by měla být podobnost obou webů. Taková reklama je mnohem efektivnější. V dnešním článku se zaměříme také na to, jaký smysl má reklama zdarma na internetu.

Zajímavé zdroje nových zákazníků

Pokud rozbíháte novou firmu a chcete získat nové zákazníky, neobjedete se bez reklamy na internetu. Ta se již v dnešní době stala základem pro vybudování úspěšného podniku. Jak ale volit zajímavé marketingové zdroje, aby vás to nezruinovalo? To je otázka, kterou si pokládá mnoho začínajících firem. 

Lidé ze začátku nechtějí investovat do marketingu a hledají, zda je nějaká reklama zdarma na internetu. Samozřejmě je možné najít mnoho takových příležitostí, ale položme si jednu důležitou otázku. Když budete dělat něco zadarmo, kolik úsilí do toho dáte? 

To, jestli investujete peníze do reklamy na internetu, je zcela na vás. My vám níže doporučíme, jaká reklama zdarma má smysl, případně kde dále se vyplatí být vidět.

Oborová fóra přivedou zákazníky a je to také reklama zdarma na internetu

Diskuzních fór je na internetu mnoho a stále jsou u návštěvníků oblíbená. Mnohdy se objevují zajímavé dotazy, na které se očekává odpověď. Ta může být v podobě odkazu na váš článek, pokud na svých stránkách takový máte. Skvěle to poslouží jako reklama zdarma na internetu, ke kterou se dostanou lidé z nejrůznějších oborů. Navíc tak získáte zpětný odkaz, což mají roboti rádi. Pozor si však dejte na spamování. Nevkládejte články nebo příspěvky, které s tématem nesouvisí. 

Na internetu je řada již zaběhlých diskuzních fór. Jejich design je však tristní. Doporučujeme navštívit moderní diskuzní fórum, které zároveň slouží jako zdroj informací z oblastí sport, cestování, móda, bydlení, slevy, pro rodiny, milovníci zvířat, zábava, blížící se události, technologie, zaměstnání a osobní rozvoj. Toto diskuzní fórum vzniklo teprve před nedávnem a již si získává na oblíbenosti. Kromě toho, že zde můžete diskutovat, také dostanete užitečné rady a tipy z výše uvedených kategorií. 

Dalším zajímavým zdrojem zákazníků jsou skupiny či firemní stránky na sociální síti Facebook

Také vytvoření skupin nebo stránek na Facebooku se dá pojmout jako reklama zdarma na internetu. Nebude to stát nic jiného než váš čas, ale bohatě se vám to vrátí. Pokud zde budete sdílet zajímavý obsah pro vaše potenciální zákazníky, budou informace od vás vyhledávat, ale také sdílet. Tím pádem se informace dostanou k dalším a dalším lidem. Když občas nějaký vybraný obsah zafinancujete a spustíte na něj kampaň, pak také přilákáte nové zákazníky, ale ještě to pomůže hodnocení webu.

Kvalitní zpětné odkazy pomohou hodnocení vašeho webu

Opět je možné najít weby, kde můžete bez poplatku umístit odkaz na své stránky. Reklama zdarma na internetu jako vyšitá. Buďte ale obezřetní, protože ne všechny odkazy umístěné na kdejaký web bývají kladně hodnoceny. Vybírejte weby, které jsou vašemu oboru blízké. 

Jedním z takových zdrojů, kam můžete levně umístit zpětný odkaz, je inzertní web s nemovitostmi, který nabízí umístění reklamy na službách, které s nemovitostmi souvisí. Konkrétně se jedná o umístění reklamy v následujících kategoriích: bytové doplňky, finance a hypotéky, koupelny, nábytek, návrhy, pojišťovací služby, poradenství, stavby a řemesla, stěhovací a úklidové služby. Pokud se tedy vaše činnost ubírá jedním z výše uvedených směrů, pak neváhejte. Nejedná se pouze o zpětný odkaz. Budete mít vytvořený profil s informacemi o vás, fotogalerií, poptávkovým formulářem a navíc vaše logo bude rotovat u inzerátů s nemovitostmi. Šance, že vás osloví člověk, který hledá nemovitost, se tak ještě umocňuje. 

V současné chvíli probíhá pro nově prezentované firmy akce, kdy získáte tuto službu za poplatek 290 Kč za celý rok. A to už se vyplatí, co říkáte? Tuto službu můžete objednat zde.