Hypotéka na koupi nemovitosti

Hypotéka na koupi nemovitosti – kde získat nejlepší podmínky?

Hypotéka na koupi nemovitosti od dubna letošního dubna prošla úpravami. Již není možné čerpat hypoteční úvěr v plné výši. Aby vám tedy byla hypotéka na koupi nemovitosti schválena, musíte mít našetřeno 10% z její ceny. Také úrokové sazby se pomalu zvedají a zatímco loni touto dobou bylo opravdu výhodné pořízení nemovitosti na hypotéku, dnes již žadatel přichází o téměř všechny výhody. Navíc je v plánu, že již nebude možné vzít si na požadovaných 10% půjčku od banky. 

Hypotéka na koupi nemovitosti a průběh vyřizování 

Jestliže máte našetřených již zmíněných 10% z ceny nemovitosti, v bance podepíšete žádost o schválení hypotéky. Poté vás banka prověří v nejrůznějších registrech, jestli nefigurujete na žádné listině dlužníků. Jestliže je vše v pořádku, v tuto chvíli dokládáte potvrzení o vašem příjmu. Je to z toho důvodu, aby měla banka důkaz, že budete mít dostatečný příjem na pokrytí nákladů spojených s hypotékou. 

Jestliže je kupovaná nemovitost zástavou za vypůjčené peníze, dalším nezbytným krokem je odhad ceny nemovitosti od profesionálního odhadce. Pokud je vše v pořádku, v tomto okamžiku dochází k podpisu smlouvy o poskytnutém úvěru s bankou. V tentýž okamžik se podává návrh na vklad zástavního práva k nemovitosti. Toto se provede na územně příslušném katastrálním úřadu. Nyní je vše vyřízené a vy se můžete těšit na vaše nové bydlení. 

Je možné získat výhodnou hypotéku i přes růst úrokových sazeb?

V podstatě se všechny úrokové sazby u všech bank pohybují na přibližně stejné úrovni. Řádově ušetříte pár korun, pokud se rozhodnete pro jinou banku, než jakou jste původně chtěli oslovit. Jestliže ale chcete, aby hypotéka na koupi nemovitosti byla sjednána tak, abyste za pár let neměli chuť přejít k jiné bance, nechte si u nás udělat návrh hypotečního úvěru. Stejně jako u pojištění vám nabídneme ty nejlepší podmínky a vy budete vědět, že jste nižší splátky získat už nemohli.