Pro koho je výhodná konsolidace půjček?

Jestliže jste zadlužení až po uši, existuje pro vás jedno skvělé řešení. A sice konsolidace půjček. Konsolidace půjček, konsolidace dluhů, konsolidace úvěru bývá stále častěji skloňováno. Jaký je vlastně význam konsolidace a pro koho je vhodná?

Význam konsolidace

Konsolidace v podstatě znamená sloučení několika úvěrů (půjček) do jednoho. Nejčastěji se jedná o konsolidaci kontokorentu, kreditních karet a úvěrů z nich či jiných půjček. 

Pro koho je konsolidace vhodná?

Jednoduše pro každého, kdo si na sebe vzal několik úvěrů a není schopen je splácet. Konsolidace, tedy sloučení těchto úvěrů, má za cíl to, aby výsledná částka byla nižší než součet všech stávajících úvěrů. Tedy aby měsíční splátky byly nižší a především přehlednější. Takto se dá dosáhnout snížení rodinného rozpočtu, ale také zkrácení doby splácení úvěrů.

Kolik půjček je možné konsolidovat a do jaké výše? 

Konkrétní případy má každá banka nastavené jinak, proto je vždy lepší se předem informovat. Co se týká částky, pak některé banky nabízí konsolidaci úvěrů v rozmezí od 500 000 Kč do 600 000 Kč, ale jsou i takové instituty, kde nabízí mnohem vyšší částky. 

Konsolidace a na co si dát pozor

Doporučujeme pořádně prostudovat nabízené parametry konsolidace a spočítat, jestli se sloučení půjček vyplatí. Jestliže nejste v takovýchto věcech zběhlí, obraťte se na profesionály, kteří se touto problematikou zabývají každý den. 

Pravda je, že se dá měsíčně ušetřit až o tisíce korun, je však třeba počítat s tím, že se prodlouží celková doba splatnosti. Případně s faktem, že pokud se bude dělat konsolidace u jiné banky, v té původní se jedná o předčasné ukončení a některé banky si účtují penále. Na druhou stranu zase jiné banky za klienta rády penále uhradí.